DACHSMAN TEAM

Nejprve – proč DACHSMAN? (čteme tak, jak píšeme, nikoli dachšman) Věřte, že rodný jazyk máme v úctě a v jeho zbytečném nahrazování cizími jmény si nelibujeme. Jméno závodu jsme jednoznačně chtěli vztahovat k dominantě místa závodu, k Jezevčímu vrchu. Ale slovo jezevec se nám prostě do přijatelného názvu vtlačit nepodařilo. A v jazyce lidí, kteří v tomto kraji ještě před cirka 70 ti lety žili, se jezevec řekne „der DACHS“. A když k tomu přidáme MAN, modří už vědí, že vzniklé sousloví DACHSMAN bude určitě nějaký triatlon. Takže tak… Však vy si zvyknete : )

Daniel Zemančík

Ředitel pro liché dny. Duše Dachsmana. Občasný závodník, typu „kochal“. Pokud jste někde při závodě viděli chlápka s číslem, který slézá z kola, aby si přečetl údaje na nějakém starobylém pomníčku, byl to pravděpodobně on. Jinak kdysi dávno finisher železného muže, několika půlek a jiných triatlonů.

 

 

Kamil Krejný

Ředitel pro sudé dny. Studnice zkušeností a mediální tvář Dachsmana, odborník na styk s veřejností … Aktivní, nadšený závodník. Nezlomný, zarputilý. Jeho zarputilost občas končí zlomenými žebry a propíchlou plící, nebo přemety přes řídítka s následným testem odolnosti přileb. To, že rozpůlí přilbu v sobotu, neznamená, že ho neuvidíte na startu závodu nedělního… Kamil je finisher železného muže, maratonu ve Wroclawi a mnoha náročných triatlonů, duatlonů, běžeckých a bikových závodů. Nadšeně, jako manžel a otec, se umí odevzdat i své rodině, která ho často na závodech doprovází. Díky ní k zarputilosti přidal i odpovědnost.