Cyklistická část

DEPO 1

Po výběhu z vody vás koberec navede do vchodu do depa. Depo se opouští východem na protilehlé straně.

Depo je možné opustit pouze s nasazenou a upnutou přilbou.

Na kolo se nasedá až po vyběhnutí z depa.

Vzhledem k prudkému sklonu výjezdu na silnici doporučujeme připravit si kolo nastavením na lehký převod, nebo nasedat až po vytlačení kola na silnici.

CYKLISTICKÁ ČÁST

Jedou se 2 okruhy, každý má necelých 12km.

Trať vede po silnici III. třídy č.26839, směrem na Mařeničky. Po 700 metrech odbočí vlevo cestou mezi pastviny. Po dvou zelených kilometrech cesta vyústí na silnici III. třídy č.26841 v obci Trávník. Po ní pokračuje vlevo cca 1,5 asfaltovým kilometrem a odbočuje vlevo na zpevněnou cestu směrem pod Zelený vrch. Tu po cca 1,3 km opouští a stoupá po lesní cestě  prudkým výšlapem zvaným ZELENÝ KOUŘ vzhůru na Zelený vrch. Stoupání končí v polovině kopce a po krátké rovince klesá rychlým sjezdem dolů pod Lesní divadlo. Tam se točí zpět makadamem vysypanou cestou ROLLING STONES prudce vzhůru podél Lesního divadla k rozcestí u Švýcarské boudy. Od něho chvíli po vrstevnici a spouštíte se vpravo dolů rychlým sjezdem KITZBÜHEL – lesní cestou, zčásti tesanou ve skalním masívu. Pozor – pokud zaprší, může zde podklad nebezpečně klouzat!!!  Následně po louce dolů, doleva asi 150m silnici, pak vpravo do luk, opět vpravo podél lesa, sjezdem dolů skalním úvozem, minout tichou Skalní Kunratickou kapli a točit vlevo podél okraje lesa a naposledy do kopce – krátké, ale brutální stoupání DIDI. Za odměnu přejet po hřbetu kopce a pak krásným sjezdem pěšinou mezi skalami dolů na silnici u rybníka. Odtud vlevo a po 300 m jste v cíli. Zde po prvním okruhu projedete bránou na hrázi, míjíte DEPO ( objíždí se z PRAVÉ strany, tj. DEPO vlevo, rybník vpravo) a vjíždíte OPĚT na silnici do druhého okruhu. Po jeho dokončení opět projedete branou ( jinak to ani nejde ).

 

Hlavní – vertikální značení je provedeno červenými šátky po celé délce trati a černými šipkami na žlutém podkladu, umístěnými vždy před odbočkami.  K tomu červeno bílé výstražné pásky, zamezující jízdě špatným směrem. Dále pomocné šipky, stříkané na zem ekologicky šetrným sprejem, či sypané moukou. Na křižovatce silnic a v průběhu tratě na odbočkách vás budou navigovat pořadatelé, označeni reflexní vestou.